Kontrolér 93

Slovník MIDI běží v testovacím provozu.
Děkujeme za pochopení.

Kontrolér mění množství přímého signálu zasílaného do modulačního chorusového procesoru. Konkrétní typ chorusu lze většinou určit. Jde o efekt zdvojování tónu. Vzhledem k tomu, že se zdvojování děje v efektovém procesoru, nedochází jeho použitím ke snižování polyfonie na polovinu. Procesor může vyrábět i další efekty jako je například Flangere, Phaser, Symphonic aj. Offsetová hodnota je 0.

Tip 1
Občas se setkáváme s přehnaným nastavením hloubky efektu. Zvukaři připadá Zvuk plnější. Nejedná se však o správné řešení tohoto problému, protože chorus Zvuk zdvojuje. Pro většinu zvuků by neměl být chorus použitý vůbec. Pokud potřebujeme plnější zvuk, hledemte řešení jinde – například v samotné architektuře zvuku, ekvalizéru nebo nastavení jiných efektů nástroje.

Pozor
Čísla MIDI kontrolérů (stejně jako i čísla zvuků) jsou někdy počítána od 0 do 127 (jako v tomto případě), jindy od 1 do 128. V druhém případě je třeba vždy přičíst k číslu MIDI kontroléru jedničku. Nejlépe se systém (0 až 127 nebo 1 až 128) pozná na prvním MIDI kontroléru, zda je zaznamenán jako 0 nebo 1. Naštěstí, v MIDI protokolu jako takovém tento zmatek není a zařízení si data předávají v pořádku.

Viz také