Smyčka

Slovník MIDI běží v testovacím provozu.
Děkujeme za pochopení.

Hudební úryvek, který hraje stále dokola. Vytvořit správně znějící smyčku není jednoduché. Dlouhé smyčky, které tvoří celou hudební frázi, se tvoří snáz, než krátké smyčky tvořící segment Sustain generátoru obálky.

Tip 1
Aby smyčka zněla plynule, musí končit vždy přesně v okamžiku, kdy má znovu začít. Pokud je pak smyčka pouštěna stále dokola, v místě, kde skončí, namísto, aby pokračovala dál, začne hrát znovu od začátku. Smyčka dříve musela být vždy vytvořena v tempu, ve kterém je celá skladba, jinak by nebyla se zbytkem skladby synchronní. Naštěstí dnes již existují konvertory, které dokáží v reálném čase smyčku v jiném tempu sesynchronizovat podle hlavních hodin.

Tip 2
Smyčka uprostřed zvuku, tvořící segment obálky Sustain, musí být dostatečně dlouhá, aby lidské ucho nezačalo tuto smyčku (opakující se periodický zvuk) vnímat jako nosnou frekvenci. Například pokud by byla smyčka dlouhá jen 1/440 sekundy, lidské ucho by ji vnímalo jako komorní a1 s frekvencí právě 440Hz. Vždy v okamžiku rozeznění smyčky by tedy posluchač najednou slyšel a1.

Tip 3
Moderní taneční hudba je hodně postavená na smyčkách. Velké množství takové hudby je postavená pouze na přehrávání, míchání a efektování různých hudebních smyček. Ne vždy je tento přístup kreativní. Ale díky velkému pokroku v této hudební oblasti je již možné smyčky vytvářet velice precizně a přitom jednoduše.