AUX

Slovník MIDI běží v testovacím provozu.
Děkujeme za pochopení.

Vstup nebo výstup, pomocí něhož se směřuje signál do dalších (většinou efektových) zařízení nebo do kontrolních výstupů. Tato pomocná stopa měla obrovskou výhodu v době analogových nahrávacích studií, ale ma ji i dnes.

Tip 1
V době analogových nahrávacích studií se pomocná stopa AUX používala pro společné efektování několika stop současně jedním stejným efektem. Vzhledem k tomu, že většina studií měla k dispozici pouze jeden kus hardwarového efektu, ušetřil se tak nejen čas, který by byl jinak potřeba k tomu, aby byly do efektu vyslány postupně všechny stopy a znovu zaznamenány, ale také se snížil šum nahrávky.

Tip 2
I v dnešní době digitálních nahrávacích studií mají pomocné stopy velkou výhodu. Použitím pomocné stopy šetříte výkon počítače, který může být použit pro zpracování jiných dat nebo pro plynulejší pohyb. Pokud chcete v nahrávce použít na všechny stopy například stejný typ dozvuku, stačí všechny stopy vyslat do pomocné stopy, kde bude tento efekt aplikován. Počítač tak nemusí efekt počítat pro každou stopu zvlášť.