Preset

Slovník MIDI běží v testovacím provozu.
Děkujeme za pochopení.

Velké množství zařízení (ať se jedná o hardware nebo software ) se již prodává s předem nastavenými parametry. U nástrojů se jedná o velké množství zvuků, které jsou perfektně naprogramovány a připraveny k okamžitému použití. Všechny dostupné parametry pro řízení (kolečka, otočné průběžné potenciometry, posuvné jezdce i tlačítka) jsou přiřazeny určitým parametrům. Pro zvuk je připravena efektová jednotka. Pokud to nástroj umožňuje, může být naprogramován arpeggioátor, atd.

Efektové procesory mají často také předvolená nastavení. Například dozvukové efekty mívají připravené různé typy dozvuků simulujících místnost, koncertní sál, nahrávací studio a další. Efekty typu flangere mívají nastavené různé hloubky modulace, typy modulace, zpětnou vazbu a další parametry.

Tovární předvolby bývají vývojáři připravené opravdu precizně. Často ukazují ty nejlepší vlastnosti daného zařízení. Ale je možné vytvářet, ukládat, znovu otevírat a případně znovu upravovat i své vlastní uživatelské předvolby a tak vytvářet vlastní zvukovou podobu.