Převod z MIDI na WAV

Slovník MIDI běží v testovacím provozu.
Děkujeme za pochopení.

Často se setkávám s dotazem, jak převést MIDI data na zvukový soubor (například WAV, MP3 a nebo audio CD). Odpověď je prostá: právě o to se starají všechny syntezátory. MIDI data převádějí na zvuk. Informace o zvuku je ale potřeba někam opět zaznamenat.

Univerzální a zároveň nejsnazší způsob je vyslat MIDI data do syntezátoru (přes MIDI nebo USB kabel v případě hardwarového syntezátoru) a z něj pak pomocí zvukového linkového výstupu vyslat již zvuková data buď do mixážního pultu nebo rovnou do zesilovače a následně do reproduktorů.

V moderních počítačových sekvencerech bývá funkce Export Audio, případně Mixdown, atd. Uživatelé si občas myslí, že pomocí této funkce vyexportují ze sekvenceru naprosto vše (včetně dat vyslaných do MIDI, které se vracejí jako audio data). Není to ale možné, protože data musí nejdříve projít přes syntezátor, který je někdy umístěn vně počítač nebo vně obvody, které zpracovává procesor. Tímto způsobem je možné vyexportovat pouze ta data, která jsou nasměrovaná do softwarových syntezátorů a zpracovávají se tedy rovnou v počítači.